|
|
SerwisKW ToruńLogowanieprzypomnij hasło zarejestruj sięPartnerzy | AktualnościWYRÓŻNIENIE TADEUSZA ŁAUKAJTYSA17 maja 2026, godz. 23:29Miło nam poinformować, że decyzją Kapituły Galerii Sławnych Absolwentów Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Tadeusz "Klaus" Łaukajtys został wybrany w roku 2026 Sławnym Absolwentem Wydziału. Już w najbliższy czwartek podczas organizowanego corocznie Dnia Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika portret Tadeusza zostanie odsłonięty w Wydziałowej Galerii SAW. Sylwetkę Tadeusza przybliży zebranym Ludwik Wilczyński. Uroczystość odbędzie się w czwartek, 21 maja w godzinach 11-13 w budynku Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika W Toruniu przy ulicy Lwowskiej 1. Zmarły w 2015 roku Tadeusz Klaus Łaukajtys był jednym z nawybitniejszych wspinaczy w historii Klubu Wysokogórskiego w Toruniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
|
| Copyright © 2008 KW Toruń, kontakt | |