logo banner
KW Toruń > CO...

Aktualności

CO NOWEGO W GÓRACH

7 sierpnia 2009, godz. 20:45

Trochę się działo.
   W lipcu w górach pojawiło się kilku naszych zeszłorocznych kursantów, którzy jak na debiut poczynali sobie całkiem nieźle. Radek Motyka, Łukasz Bogacki oraz Paweł Kos skutecznie, samodzielnie poznawali trzy doliny tatrzańskie. Udało im się wspiąć klasycznymi drogami na Mnichu, Zamarłej  oraz zachodniej ścianie Kościelca (  m in. Sprężyna , VI-). To bardzo udany debiut. Gratulujemy!

photo1

Łukasz,Radek i Paweł prawie pod Zamarłą.


   Na przełomie lipca i sierpnia Bodzio Kowalski wraz z kursantami , z których jeden to ‘nasz’ Michał Jarczyński vel Detox przeszli Sprężynę na Kościelcu (VI -) oraz  Schody Do Nieba na Kazalnicy( VI+).
Dodatkowo Bodzio razem z Maćkiem Ciesielskim zrobili Kajkę (VII-) oraz Lobby Instruktorskie (VII) na zachodniej ścianie Kościelca.
W tym samym  mniej więcej czasie Zbyszek Olszewski z Jackiem Marciniakiem wspięli się na ścianę czołową MSW drogą Greystone (VII).
Na koniec wieści z Tatr coś na deser : Czarek Modrzejewski z Agatą Wiśniewską wspięli się na Mnicha drogą Superata Młodości , IX- ( prowadzenie: 1Wyciąg (VII-) Agata OS, 2 wyciąg (VIII+) Czarek Flash, 3 wyciąg (IX-) Czarek OS.) Świetny wynik! Gratulujemy i życzymy kolejnych owocnych wizyt w Tatrach!

A teraz zagranica ;)

   Dość zaawansowaną próbę pokonania drogi Bonattiego na Grand Capucin w Alpach francuskich podjęli Janek Ostrowski z Grześkiem Piechowiakiem. Niestety, w przeciwieństwie do Tatr tam panowały fatalne warunki pogodowe , które zmusiły zespół do wycofu. Wiadomo, że jeszcze tego lata próba zostanie powtórzona. Trzymamy kciuki!

photo2

Grand Capucin

 

photo3

Grzesiek na pierwszych wyciągach drogi Bonattiego

 

photo4

Lipcowy śnieg...

 

Pod Piz Badile ruszyli Mariusz Weinberger z Grześkiem Wierzbą....Czekamy na wieści.

Tyle  z aktualności.

Lato w pełni. Życzymy dobrej pogody i czekamy na doniesienia !

dodał: Michał
Komentarze (0) - dodaj swój komentarz

Copyright © 2008 KW Toruń, kontakt