AktualnościNEWSY SPOD BADILE
17 sierpnia 2009, godz. 11:46
Oto informacja otrzymana dziś od Grzegorza:
Hej w skrócie poniższym przesyłam sprawko z wyjazdu w bergel w dniach 8-16sierpnia 2009 szczegóły osobiście w klubie.
Wyjazd można podzielić na dwie części. Pierwsza część akcji górskiej przebiegała w dolinie Albigna. Poprowadzone przez nas drogi w sektorze Spazzacaldeira to: - Via Lasciami-li 6b (6a obl.) 200m, 7 wyciągów; - Via Felici 6a (5c obl.) 200m, 7 wyciągów. Druga część akcji górskiej przebiegała w dolinie Bondasca. Dzień pierwszy: podejście pod ścianę z Laret przez schronisko Sasc Fura na pole biwakowe (~2300m n.p.m.) pod ścianą Piz Badile . (ok. 1000 różnicy poziomu). Dzień drugi: wspinaczka na Piz Badile (3308m n.p.m.) i zjazdy na stronę włoską do schroniska Gianetti. Dzień trzeci: powrót szlakiem alpejskim do schroniska Sasc Fura i zejście do Laret. (ok. 10h). Poprowadzono przez nas droga to: - N-Kante IV/V+ (zależy do wycen przewodnika) ok. 1200m, 30 wyciągów.
--------
Jak widać Pogoda dopisała i chłopakom udało się powspinać.O szczegółach będziemy mieli pewnie okazję porozmawiać w Klubie.
Poniżej krótka fotorelacja.









dodał: Michał |