logo banner
KW Toruń > NEWSY...

Aktualności

NEWSY SPOD BADILE

17 sierpnia 2009, godz. 11:46

Oto informacja otrzymana dziś od Grzegorza:

Hej w skrócie poniższym przesyłam sprawko z wyjazdu w bergel w dniach 8-16sierpnia 2009
szczegóły osobiście w klubie.

Wyjazd można podzielić na dwie części.
Pierwsza część akcji górskiej przebiegała w dolinie Albigna. Poprowadzone przez nas drogi w sektorze Spazzacaldeira to:
- Via Lasciami-li  6b (6a obl.) 200m, 7 wyciągów;
- Via Felici 6a (5c obl.) 200m, 7 wyciągów.
Druga część akcji górskiej przebiegała w dolinie Bondasca.
Dzień pierwszy: podejście pod ścianę z Laret przez schronisko Sasc Fura na pole biwakowe (~2300m n.p.m.) pod ścianą Piz Badile . (ok. 1000 różnicy poziomu).
Dzień drugi: wspinaczka na Piz Badile (3308m n.p.m.) i zjazdy na stronę włoską do schroniska Gianetti.
Dzień trzeci: powrót szlakiem alpejskim do schroniska Sasc Fura i zejście do Laret. (ok. 10h).
Poprowadzono przez nas droga to:
- N-Kante IV/V+ (zależy do wycen przewodnika) ok. 1200m, 30 wyciągów.

--------

Jak widać Pogoda dopisała i chłopakom udało się powspinać.O szczegółach będziemy mieli pewnie okazję porozmawiać w Klubie.

Poniżej krótka fotorelacja.

 

photo1

photo2

photo3

photo4

photo5

photo7

photo6

photo8

 

photo9

 

dodał: Michał
Komentarze (0) - dodaj swój komentarz

Copyright © 2008 KW Toruń, kontakt