|
|
SerwisKW ToruńLogowanieprzypomnij hasło zarejestruj sięPartnerzy | AktualnościKAPUCYN SIĘ NIE PODDAŁ4 września 2009, godz. 17:55Niestety druga próba Janka Ostrowskiego i Grzesia Piechowiaka na drodzę Bonattiego na Gran Capucin nie powioodła się. Tym razem powodem były braki sprzętowe....czyli brak młotka i haczywa. Jak widać w większe góry warto z sobą zabierać tradycyjne narzędzia;). Zespół poddał się na trawersie (kluczowe trudności drogi), który okazał się być wyczyszczony ze starego żelastwa. Szkoda!Tak czy owak- gratulujemy samozaparcie i życzymy powodzenie następnym razem;)
400-metrowa wschodnia ściana Grand Capucin (fot: internet)
Komentarze (6) - dodaj swój komentarz pk, 6 września 2009, godz. 20:51 Słyszałem o akcji TBM, ale o ABM?????.....:) Michał, 6 września 2009, godz. 21:15 na stronie http://topo.uka.pl/content/topo/chamonix/chamonix.php jest napisane: " (...)Grand Capucin - wspaniały granit; dwie ściany - wschodnia (450 m.) i południowo wschodnia (ok. 300 m.) oferują wspinanie na ponad 20 drogach: hakowych (do A4) i klasycznych (do 8a). Największe klasyki: Bonatti-Ghigo... ... Haki bierzemy tylko na drogi hakowe.(...)" czyli może i da rade. Jachu, 10 września 2009, godz. 14:19 Uscislajac to 7 metrowy trawers, ktory byl bezposrednia przyczyna naszej porazki, dopiero wyprowadzal pod trudnosci klasyczne(ponoc gesto obite). Niemniej jednak prawda jest taka, ze zniszczyl nas ciag (żleb + 1 polowa sciany) czyli mowiac prosto: bylismy za slabi. Co do "Alp bez mlotka" to w biurze przewodnikow w szamonixie powiedzieli nam, ze sytuacja z hakami zmienia sie z sezonu na sezon i nie ma reguly. Sami doswiadczylismy tego wczesniej na iglach gdzie na schemacie byla masa hakow, a w realu nie bylo nawet stanow! Wniosek jest taki, ze trzeba doladowac i moze zaczac od czegos latwiejszego, bo Bonatti to nie tylko piekna, ale i sroga routa! bodziu, 14 września 2009, godz. 10:37 Cześć Zgodnie z informacjami, które mam ze sprawdzonego źródła "na kapucynie poza drogami hakowymi nie wolno bic haków" Gratulację za walkę Michał, 15 września 2009, godz. 18:40 co znaczy 'nie wolno' ? bodziu, 16 września 2009, godz. 09:20 To znaczy, że nie jest to oficjalny zakaz. Osoba wbijająca haki będzie uznana za buraka. Opinia taka może się przełożyć np. na kolejnych wspinaczy rodzimej dla buraka nacji. Pozdrawiam Bodziu |
| Copyright © 2008 KW Toruń, kontakt | |