logo banner
KW Toruń > KAPUCYN...

Aktualności

KAPUCYN SIĘ NIE PODDAŁ

4 września 2009, godz. 17:55

Niestety druga próba Janka Ostrowskiego  i Grzesia Piechowiaka na drodzę Bonattiego na Gran Capucin nie powioodła się.

Tym razem powodem były braki sprzętowe....czyli brak młotka i haczywa. Jak widać w większe góry warto z sobą zabierać tradycyjne narzędzia;). Zespół poddał się na trawersie (kluczowe trudności drogi), który okazał się być wyczyszczony ze starego żelastwa.

Szkoda!Tak czy owak- gratulujemy samozaparcie i życzymy powodzenie następnym razem;)

 

 

photo1

400-metrowa wschodnia ściana Grand Capucin (fot: internet)

dodał: Michał
Komentarze (6) - dodaj swój komentarz

pk, 6 września 2009, godz. 20:51 Słyszałem o akcji TBM, ale o ABM?????.....:)
Michał, 6 września 2009, godz. 21:15 na stronie
http://topo.uka.pl/content/topo/chamonix/chamonix.php

jest napisane:
" (...)Grand Capucin - wspaniały granit; dwie ściany - wschodnia (450 m.) i południowo wschodnia (ok. 300 m.) oferują wspinanie na ponad 20 drogach: hakowych (do A4) i klasycznych (do 8a). Największe klasyki: Bonatti-Ghigo...
... Haki bierzemy tylko na drogi hakowe.(...)"

czyli może i da rade.
Jachu, 10 września 2009, godz. 14:19 Uscislajac to 7 metrowy trawers, ktory byl bezposrednia przyczyna naszej
porazki, dopiero wyprowadzal pod trudnosci klasyczne(ponoc gesto obite).
Niemniej jednak prawda jest taka, ze zniszczyl nas ciag (żleb + 1 polowa
sciany) czyli mowiac prosto: bylismy za slabi. Co do "Alp bez mlotka" to
w biurze przewodnikow w szamonixie powiedzieli nam, ze sytuacja z hakami
zmienia sie z sezonu na sezon i nie ma reguly. Sami doswiadczylismy tego
wczesniej na iglach gdzie na schemacie byla masa hakow, a w realu nie
bylo nawet stanow! Wniosek jest taki, ze trzeba doladowac i moze zaczac
od czegos latwiejszego, bo Bonatti to nie tylko piekna, ale i sroga
routa!
bodziu, 14 września 2009, godz. 10:37 Cześć
Zgodnie z informacjami, które mam ze sprawdzonego źródła "na kapucynie poza drogami hakowymi nie wolno bic haków"

Gratulację za walkę
Michał, 15 września 2009, godz. 18:40 co znaczy 'nie wolno' ?
bodziu, 16 września 2009, godz. 09:20 To znaczy, że nie jest to oficjalny zakaz. Osoba wbijająca haki będzie uznana za buraka. Opinia taka może się przełożyć np. na kolejnych wspinaczy rodzimej dla buraka nacji.

Pozdrawiam
Bodziu
Copyright © 2008 KW Toruń, kontakt