logo banner
KW Toruń > KAROLA...

Aktualności

KAROLA ALPEJSKA DOLA

4 września 2009, godz. 18:55

Jak zwykle z  zupełnie przypadkowych źródeł dotarły do nas wieści o alpejskich poczynaniach Karola Witkowskiego.

Tego lata udało mu się wspiąć na Piz Badile północnym Kantem (IV+) oraz drogą Cassina (VI).To jeszcze pod koniec lipca(partner : Leszek Polanin).

W sierpniu Karol razem Michałem Kajcą udali się w Alpy Francuskie  gdzie padło kilka ciekawych przejść w Envers des Aiguilles, Masyw Mont Blanc:

La piege, war. 6b+ OS, 200m (Tour Verte)

Pasang, de retour de l'Everest 6c OS, 200 m(Tour Verte)

Tout va mal 6c+ OS, 600 m (Aiguille de Roc)

California Dream 7a OS, 500 m(Pointe 3038m de Trelaporte)

Wracając zespół Karol i Micaj uderzyli na  Wielką Cimę w Dolomitach robiąc w stylu OS Direttissimę Hasse-Brandler (VIII) !!! Do tego doszły jeszcze droga Gelbe Kante (VI+ OS) na Cima Piccolissima.

Więcej szczegółów oraz piękne fotki z powyższych wspinów  można przeczytać i obejrzeć TU

Warto zaznaczyć ze do sezonu alpejskiego Karol przygotowywał się w chorwackiej Paklenicy oraz w autriackim Hollentalu gdzie padło kilka ładnych przejść m.in. 130- metrowa Witchkraft za VII-(AF) (Vordere Staldwand, Hollental) czy 310-metrowy Schleihsweg za VIII-(RP),(Blechmauer,Hollental). W Paklenicy udało mu się zrobić m.in.  drogę Kaca 6a+(350m) OS  na Anica Kuk oraz kilka innych ciekawych wielowyciągowych prowadzeń ( do wglądu w Klubowej Księdze Przejść).

 

 

photo1

                                                                   (fot.M.Kajca)

Niestety nie mamy żadnych szczegółów  z pierwszej ręki. Liczymy na jakiś kontakt  a najlepiej  prezentacje fotek po wakacjach!

Wielkie gratulacje!

 

dodał: Michał
Komentarze (4) - dodaj swój komentarz

Michał, 10 września 2009, godz. 21:57 W ramach uzupełnienia informacji o dzialalności w Paklenicy treść maila otrzymanego dziś od Grzecha Czaprana :
'Wczesno wiosenny wyjazd do Paklenicy możnaby uznać za klubowy, ponieważ działali tam i Karol, i Sławek Kołodziej, i Mariusz Szwarc, i niżej podpisany.
Z Karolem Witkowskim dzieliłem nie tylko trudy podróży ale i wspinu. Oprócz Kaca 6a+, 350m, z dłuższych dróg przeszliśmy jeszcze Diagonalkę na Debelim Kuku 6a+, 200m, Domżalskiego na Stupie 6a, 120m i Water Song 6a+, 160m na Velikim Cuku. Wczesna wiosna (przełom marca i kwietnia) nie umożliwiła nam wspinania w suchej skale, co z pewnością dodało emocji na trudnych wyciągach./Grzegorz Czapran/
bodziu, 14 września 2009, godz. 11:11 Gratulacje dla chłopaków.
Trochę się zdziwiłem po przeczytaniu informacji, iż Tout va mal ma 6c+, w 2004 robiłem to z Jacą Wacławczykiem jako 6b http://www.kwtorun.pl/kwtorun_old/wyprawy_alpy2004.html
Jednak w necie podana jest wycena podana przez Micaja.



kw, 14 września 2009, godz. 20:02 Tout va mal robiliśmy wariantem bez wahadła na 10 wyciągu za 6c+. Wg przewodnika Pioli robiąc wahadło do zacięcia droga ma 6b+. Wyciąg za 6c+ powstał podczas ponownego ubezpieczenia drogi przez autora w 2000r.
Karol
bodziu, 15 września 2009, godz. 07:59 Masz rację Karol, przypomniałeś mi, że rzeczywiście był tam wariant prostujący.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję przejść.
Bodziu
Copyright © 2008 KW Toruń, kontakt