logo banner
KW Toruń > Z...

Aktualności

Z CIUPACABRĄ PO ALPACH

13 września 2009, godz. 13:15

Warszawski reprezentant KW Toruń Tomek Ciupacabra Osypiński spędził (w towarzystwie Michała Maja z Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego) dwa tygodnie w Alpach. Efekty wizyty dwójki łojantów u stóp Mt. Blanca są następujące:

Bienvnue au Georges V TD sup./370m/6a+ (6a obl.) Pointes
des Nantilnos OS

 

photo1

Maju na Bienvnue au Georges (fot. T. Osypiński)


Le soleil a rendez-vous avec la lune TD spu./850m/6a+/6b (5c obl.) Grepon - Pt. Balfour OS (najprawdopodobniej pierwsze polskie), zgodnie ze słowami Tomiego: magiczna droga Pioli z 2003 r., przejście w dwa dni 15-16.08.

 

photo2

Tomi na Le soleil... (fot. M. Maj)


La cite des doges
TD sup/70m/6b (5c obl.) Tour Verte OS

Wszystkie ww. drogi usytuowane są w rejonie Igieł od południa, w okolicach schroniska Envers.

Kilka ostatnich dni wyjazdu Tomi z Majem spędzili w wapiennym rejonie Sanetsch w Szwajcarii, gdzie wspięli się na:

Follomi 6b (6a obl.), 200m, ściana Montons, OS
Encore toujours 6c (6a+ obl.), 150m, ściana Orphee, OS
Lynyx 6a (5c obl.), 150m, ściana Orphee, OS

photo3

Ściana Montons (fot. arch. T. Ospiński)

photo4

Tomi na Encore toujours (fot. M. Maj)

One Love & Big Respect

dodał: gruszka
Komentarze (0) - dodaj swój komentarz

Copyright © 2008 KW Toruń, kontakt