logo banner
KW Toruń > TORUŃSKO-BYDGOSKI...

Aktualności

TORUŃSKO-BYDGOSKI HÖLLENTAL

21 lipca 2016, godz. 13:52

W dniach 21-26 czerwca połączone siły KW Toruń (Krystian Kubisiak, Przemysław Radzikowski) i KW Bydgoszcz (Wielebny Wojciech Zawadzki, Robert Grabia) udały się do Austrii z chęcią zmierzenia się (część składu po raz kolejny) ze słynnym tarciem miejscowego wapienia. Pogoda dopisała w 100%, wszystkie 4 dni przewidziane na działalność udało się wykorzystać. Polecamy wspinanie rozpoczynać wcześnie i popołudnia wykorzystać na zwiedzanie okolicznych miejscowości (nawet Wiedeń jest w zasięgu). Warto rozważyć wyjazd w środku tygodnia, w weekendy na kempingu robi się ciasno i głośno. Höllental proponuje wspinanie w szerokim przedziale trudności, z dobrą asekuracją i z przyzwoitą długością podejść (choć nie zawsze są intuicyjne). Wyjazd uważamy za bardzo udany :)

Zrobione drogi:

KW Toruń: Krystian Kubisiak, Przemysław Radzikowski

1. Brüderlein Fein, 6, 150m (na Vordere Stadelwand)

2. Richterweg , 5-, 300m (na Stadelwand)

3. Blechmauernverschneidung, 6, 230m (na Blechmauer)

4. Kasnockn, 6, 140m (na Vordere Stadelwand)

 

KW Bydgoszcz: Wojciech Zawadzki, Robert Grabia

1. Peternpfad, 5-, (ze startem - pierwszy wysciąg Grasharfe 6), 160m (na Vordere Stadelwand)

2. King Kong Koarl, 6+, 170m (na Bleuchmauer) 

3. Blechmauernverschneidung, 6, 230m (na Blechmauer) 

4. Brüderlein Fein, 6, 150m (na Vordere Stadelwand)

 

Przewodnik: Thomas Behm, Kletterfuhrer, Hollental, Rax und Schneeberg

Nocleg: darmowy kemp naprzeciwko pensjonatu: Wasserleitungsmuseum Kaiserbrunn (po lewej stronie przed mostem), darmowe pole namiotowe, WC i umywalki (możliwa kąpiel w strumieniu).

Uwaga na kleszcze :)

 

photo3

Wojtek, Krystian, Robert i Przemek na chwilę przed powrotem

photo2

Widok z namiotu :) 

Tekst: Przemek

dodał: tomi
Komentarze (0) - dodaj swój komentarz

Copyright © 2008 KW Toruń, kontakt